bakusky

جشنواره المپیک جوانان اروپا در باكو

جشنواره المپیک جوانان اروپایی تحت حمايت IOC برگزار می شودكه افتخار کمیته های المپیک اروپا با 25 سال سابقه است. EYOF اولین رویداد چند ورزشی اروپایی است که توسط ورزشکاران جوان بين سنين 14 تا 18 سال برگزار می شود.در اين جشنواره ورزش هاي زمستانی و تابستانی وجود دارد که در دو سال پياپي برگزار مي شود. EYOF متعلق به کمیته المپیک اروپا (EOC) است.

این رویداد در زیر پرچم المپیک برگزار می شود و غني شده با سنت های المپیک است .

بسیاری از ستارگان ورزشی اروپایی كه اولین مرحله از زندگي ورزشي حرفه اي  خود را درسطوح بین المللی سپري مي كنند در اين رويداد شركت ميكنند.

و اين در حالی است که بعضی از آنها ممکن است از EYOF به عنوان گامي عظيم به سمت المپیک جهاني بزرگسالان  بهره ببرند، همه کسانی که در اين رويداد شرکت می کنند، دوستی ها و تجربیات بسياري رابا خود تا پايان عمر به يادگار مي برند.

حدود 3600 نفر از جوانان و مقامات اروپايي در جشنواره های تابستاني شرکت می کنند، و در حدود 1600 نفر در جشنواره هاي زمستانی حضور دارند.

در این جشنواره ورزشکاران جوان از ۴۸ کشور به مدت هفت روز به رقابت خواهند پرداخت.

پانزدهمین جشنواره المپیک تابستانی جوانان اروپا در ۱۰ رشته ورزشی ژیمناستیک، دوومیدانی، بسکتبال، دوچرخه سواری، هندبال، جودو، شنا، تنیس، والیبال و کشتی تا ۵ مرداد در ۱۲ ورزشگاه باکو ادامه خواهد داشت.


در میان ۵۰ کشور عضو کمیته المپیک اروپا فقط ارمنستان و لیختن اشتاین به این جشنواره حضور ندارند.

اولین روز این جشنواره با مسابقات در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی و تنیس آغاز شد.

EYOF نماداتحاد جوانان اروپايي در یک مكان ورزشکاري است.

EYOF دروازه اي به سوي بازی های المپیک است، و بسیاری از ورزشكاراني كه در پي كسب مدال هستنددر اين جشنواره شركت مي كنندو برخي از آنها برنده مدال المپيك مي شوند.جوانان ورزشکار طعم رویداد المپیک را براي اولين بار در اين جشنواره تجربه مي كنند و در عین حال اين رويداد جوانان بیشتری را به سمت تمرینات ورزشي و روي آوردن به يك زندگي سالم تشویق می کند.

براي تهيه تيكت مسابقات شما ميتوانيد با شركت Baku Sky  كارگزاري مستقيم باكو تماس بگيريدEYOF:

... بزرگترین رویداد چند ورزشی برای جوانان اروپايي است .

... ارزش ها و ایده هایی که در منشور المپیک تجسم یافته است را می آموزد

... جوانان را آموزش ميدهد و به آنان انگیزه مي دهدتا ورزش کنند و سبک زندگی سالم را در پيش بگيرند.

... ورزشکاران جوان از 50 کشور اروپایی مي توانند يكديگر را ملاقات كنند و از يكديگر تجربه كسب كنند.نظرات