bakusky

 کلیپ بسیار زیبا از شهر باکو شهر باکو را بهتر بشناسیم

باکو شهری است که بر فرورفتگی  دماغ مانندی در آبهای دریای خزر ایجاد شده و از سه جهت  با آب محاصره شده است. در اطراف باکو ساحل شیخوف - مردکان - بیلگه - نوخانی - سومقاییت  وجود دارند و ساحل شهر بصورت پارکی زیبا درست شده - بخشی از باکو بر روی تپه قرار دارد که شامل مناطق بادامداد و یاسامال می شود . معروف ترین خیابان باکو خیابان نظامی است که به موازات خیابان نفچیلر و پارک بولوار می باشد و بخشی از این خیابان بصورت پیاده راه با سنگ فرش های پولک ماهی شکل سفید در زمینه سیاه تزیین گردیده . شهر قدیم باکو یا ایچری شهر در نزدیکی میدان آزنفت قرار دارد و داخل این شهر زندگی روزمره جریان دارد و کافه ها رستوران ها بارها و فروشگاه های صنایع دستی فراوانی وجود دارد ، برج قلعه دختر ، کاخ شیروانشاه ، موزه کتاب های مینیاتور موزه فضای باز، آرت گالری استاد علی شمسی وهتل های زیبایی در این شهر وجود دارند .
این شهر زیبا دارای سنگ فرش های بسیار زیبایی نیز هست که قدم زدن را خصوصا عصر هنگام تا آخر شب بسیار لذت بخش میکند . برای رفتن به شهر قدیم میتوانید از چند درب وارد شوید معروفترین درب ایچری شهر به نام قوشا قلعه از سمت خیابان نظامی می باشد . درب دیگر سمت باغ فیلارمونیا ، ورودی قلعه دختر بصورت درب نیست و از خیابان و پارک بولوار به راحتی میتوان وارد شهر قدیم شد .
امیدواریم که این کلیپ در سفر به کشور آذربایجان و در تورهای باکو برای شما مفید واقع شود.خواهشمندیم در صورتیکه قصد اخذ ویزای آذربایجان را دارید،با ما در تماس باشید.

نظرات

reply

سمیرا ماه زاد

دو شنبه, 08 مرداد 1397

باکوی زیبا و دلنشین تور های تابستون 97 رو چطور تهیه کنیم ؟


reply

مدیر سایت

دو شنبه, 08 مرداد 1397

میتونید از طریق تلگرام با ایدی telegram.me/bakusky1 تماس بگیرید