bakusky

جاذبه های گنجه

گنجه، دومین شهر بزرگ آذربایجان، در شمال غربی کشور  و در نزدیکی مرزگرجستان قرار دارد ، اماکن زیادی برای در گنجه آذربایجان وجود دارد .


1 - میدان حیدر علی اف

حیدر علی اف، رییس جمهور سابق، میدان میدان حیدر علی اف را بازسازی کرده است، این میدان همچنان با ساختمان های سبک شوروی همراه با مجسمه علی اف است. این میدان به خودی خود  یک مکان عالی برای شروع یک تور پیاده می باشد.


2- تالار شهر گنجه

ساختمان اصلی در میدان حیدر علی اف، این ساختمان نمونه ای  کلاسیک از سبک سوسیالیستی است که همچنین به عنوان معماری امپراطوری استالینی شناخته می شود. نمای ساختمان از آرک زیبا و درهای بزرگ تشکیل شده است. نگاهی دقیق تر به جزئیات در درب ها که به شما میگوید که نمادهای شوروی با نمادهای ملی آذربایجان جایگزین شده اند، اما بسیاری از نقاشی های زمان شوروی باقی مانده است.  


3 - مسجد شاه عباس

مسجد مرکزی شهر، همچنین به عنوان مسجد جمعه شناخته می شود با نمای  آجر قرمز و رنگ  به نام شاه عباس بزرگ است. مناره ها در سال های 1606 و    1776 ساخته شده و پروژه های بازسازی در سال های 1910 و 2008 مورد بازسازی قرار گرفتند.


4- حمام چاکاک (خانه حمام ترکی)

به طور سنتی این یک حمام ترکی در میدان شاه عباس در نزدیکی مسجد بود. از آنجا که لوله کشی آن در دوران اتحاد جماهیر شوروی آسیب دیده است تبدیل به یک  یک کارگاه صنایع دستی شده است .


5- معبد جواد خان

جواد خان آخرین خوانین گنجه بود که از سال 1786 تا 1804 خدمت کرده است. او در جنگ نبرد با روس ها در جنگ روسیه و درگذشت و یکی از قهرمانان ملی آذربایجان محسوب می شود. قبر او به طور تصادفی در یک پروژه ساختمانی دوران شوروی کشف شد و مقبره زیبای آن در سال 2005 ساخته شد.


6- ساختمان فلارمونیک گنجه

  رئیس جمهور فعلی، الهام علی اف، این ساختمان را در اواخر سال 2017 افتتاح کرد.   معماری بزرگ و ظریف آن، با سقف سبز و دکوراسیون طلایی آن را کاملا جذاب می باشد.


6- کاروانسرای شاه عباس

کاروانسرای شاه عباس  یکی از قدیمی ترین نمونه هایی از معماری اسلامی  قرن هفدهم در آنجا بود  و  در کنار خیابان حیدر علی اف و هتل گنجا، در کنار درب اپیکور باگی قرار دارد.  


7- کلیسای الکساندر نوسکی

این کلیسای ارتدوکس روسیه در سال 1887 در زمان اشغال آذربایجان روسیه ساخته شد. در اوایل دوران اتحاد جماهیر شوروی، کلیسا بسته شد و به مؤسسات مختلف سکولار تبدیل شد، اما در سال 1946 به عنوان کلیسا بازسازی شد.

8- خانه بطری

این خانه یک اثر هنری و یک نقطه عظیم از غرور برای ساکنان گنجه است.  هنرمندان ابراهیم جعفروف خانه را با تقریبا 50،000 بطری شیشه تزئین کردند. زیر سقف شیروانی خانه  یک عکس از برادرش یوسف که  یک سرباز ارتش سرخ بود که هرگز از جنگ جهانی دوم بازنگشت:

یوسف هرگز از جنگ جهانی دوم بازنگشت. او در سال 1957 یک نامه اسرارآمیز از وی دریافت  کرده بود، اما از آن زمان هیچ  نامه دیگری دریافت نکرده است. کلمه برجسته "قرمز" به معنی "منتظرت هستیم" است.


9- خیابان جواد خان

خیابان جواد خان با ساختمان هایی از دوره امپراتوری روسیه تاریخ گانجه است. یک خیابان برای خرید و پر از کافه های سنتی و مدرن


10- پارک خان باغی (باغ خان / خان باگی)

یک پارک سرسبز در وسط شهر در نزدیکی مراکز گردشگری دیگر  ، این شهر در ابتدا به عنوان یک باغ در طول خیمه گنجه ایجاد شد و در طول امپراطوری روسیه نگهداری شد و به عنوان باغ Sadar شناخته شد .


11- معبد نظامی

آذربایجان به طور قابل توجهی در همه جا شناخته شده است، اما معبد نظامی یک معبد مدرن است که از گرانیت ساخته شده است. نسخه فعلی آن در سال 1991 ساخته شد، این معبد مکان مهمی برای زیارت  برای آذری ها است که به میراث معروف ترین شاعر ایرانی، نزامی گنجوی، احترام می گذارند.


12- موزه نظامی گنجوی

این موزه در نزدیکی معبد نظامی قرار دارد


13-  پارک حیدر علی اف

پارک حیدر علی اف یک فضای بزرگ با معماری برجسته اس و این پارک بزرگترین پارک قفقاز به شمار می رود.


14- موزه تاریخ محلی

این موزه برای   معرفی مسافران به تاریخچه چند لایه شهر بسیار جذاب کننده می باشد.

 

15- بازار گانجه

در خیابان های فیلارمونیک و مسجد شاه عباس، بازار گانجه یک مجتمع مدرن و جدید است که برای همۀ مردم محلی و گردشگران که مایل به آرامش هستند و کمی خرید از بازار را دوست دارند. یا نوشیدن نوشیدنی،  


16- کلیسای لوتری آلمان

گانجه جمعیت زیادی از مهاجران آلمانی داشت که در قرن نوزدهم به شهر می آمدند ، هنگامی که شما از کلیسای لوتری آلمان دیدن می کنید و بیشتر بقایای این مهاجرین آلمانی را ببینید،  شوروی کلیسا را در ابتدای قرن بیستم به یک سالن تئاتر تبدیل کرد.


17- دریاچه گویگل

معروف ترین هشت دریاچه بزرگ در نزدیکی گنجه، نام دریاچه گویگل به معنای "دریاچه آبی" است که در پای کوه مووروج واقع شده است، دریاچه ای زیبا در کوهستان است. این نقطه ای عالی است  . ببینید که چگونه مردم محلی از زمان تفریح خود لذت می برند  .از  این پارک به عنوان  پارک ملی محافظت می شود.

18- هتل گنجه

هتل در حالی که بازسازی شده، تاریخ جالبی دارد. این شهر به عنوان هتل شوروی خدمت کرده است، که هنوز در معماری کلاسیک شوروی او مشهود است.  19 - هتل کاپاز

این هتل تازه احداث شده است و به زودی باز خواهد شد. 

 

20- راه های رفتن به گنجه

سه راه اصلی برای رسیدن به گنجه وجود دارد: اتوبوس، marshrutka (مینی اتوبوس) و قطار. شما همچنین می توانید از باکو به گنجه پرواز کنید  گنجه دارای یک فرودگاه است.
برا اخذ ویزای آذربایجان و خرید تور باکو با ما در تماس باشید.

 

 

 

نظرات