bakusky

اقامت موقت خارجی ها و افراد بدون ملیتی که با ویزا وارد جمهوری آذربایجان می شوند نمیتواند از مدت زمان تعیین شده در ویزا بیشتر  باشد. اسکان موقت خارجی ها و افراد بدون ملیتی، که تحت نظام هایی با امتیاز سفر بدون نیاز به ویزا هستند (visa free regims)، نمیتواند بیش از ۹۰ روز باشد، البته باحذف مواردی که به وسیله توافق های بین المللی در نظر گرفته شده که جمهوری آذربایجان در آن شریک است. 

اقامت موقت خارجی ها و افراد بدون ملیت در  جمهوری آذربایجان برای بیش از ۱۵ روز باید از مدیر مکانی که در آن اقامت دارند (هتل، آسایشگاه، کمپ، مسافر خانه، بیمارستان و مکان های مشابه دیگر) یا از مدیریت آپارتمان یا هر مکان مسکونی دیگری درخواست کنند که نامشان بدون پرداخت پول، در محل اقامت توسط خدمات مهاجرتی جمهوری آذربایجان ثبت شود.

خارجی ها و افراد بدون ملیتی که بیش از مدت زمان تعیین شده در ویزای آذربایجان در کشور می مانند، یا نامشان  در محل اقامت ثبت نشده، (در شرایطی که بیش از ۱۵ روز بمانند) ویا از قوانین ثبت نام هنگام نقل مکان از مکانی به مکان دیگر طبعیت نکنند، طبق آنچه  که در قانون ذکر شده، خود، مسئول شناخته می شوند. (طبق ماده ۵۷۵ از دستور العمل تخلفات اجرایی جمهوری آذربایجان،  تخلف از این قوانین منجر به مسئولیت اجرایی میشود )

 ویزای الکترونیکی اجازه نمی دهد خارجی ها و افراد بدون ملیت در  جمهوری آذربایجان فعالیت های  کارگری مزد پرداخت داشته باشند. خارجی ها و افراد بدون ملیتی که قصد انجام فعالیت کارگری در جمهوری را دارند ، باید ویزای کارگری دریافت کنند (مدت اقامت در کشور تا ۹۰ روز تعیین شده)

طبق آنچه که در دستورالعمل مهاجرت جمهوری آذربایجان تعریف شده.خارجی ها و افراد بدون ملیتی که هم قصد زندگی موقت و هم انجام فعالیت کارگری در جمهوری آذربایجان را دارند بایدهم اجازه کار و هم اجازه اقامت موقت را در یافت کنند آنگونه که در دستورالعمل مهاجرت جمهوری آذربایجان تعریف شده.
مسافرین گرامی می توانن جهت کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام ما عضو شوند و از آخرین اطلاعات مطلع باشند . 


نظرات

reply

نوشین

دو شنبه, 26 آذر 1397

سلام . برای ۱۱ روز اقامت در باکو باید مسئول هتل به اداره مهاجرت اطلاع بدهند؟


reply

مدیر سایت

پنج شنبه, 29 آذر 1397

سلام تا پیش از این 10 روز بود ولی اکنون تا 15 روز نیازی به اطلاع نیست . معمولا خود هتل این اطلاع رسانی رو انجام میده و در صورتی که در منزل مسکونی اقامت دارید حتما به دفاتر آسان خدمت مراجعه و پاسپورت تمامی نفرات رو تحویل بدهید . هزینه در حدود 5 منات برای هر پاسپورت