bakusky

هزینه های سفر به باکو
خیلی خیلی مهم است که پیش از سفر به هر مقصدی از هزینه های آشکار و پنهان آن اطلاع داشت و با یک برنامه ریزی صحیح خود را از دردسر و خطرات احتمالی پیش بینی نشده مالی رهانید .در اینجا ما شما را با مهمترین هزینه های سفر باکو آشنا می سازیم . 

در صورتی که خود از سفارت اقدام نمایید در حدود 25 دلار می باشد. ولی مستلزم چند بار حضور در سفارت آذربایجان در تهران و یا تبریز میباشد و در صورت اشتباه پر کردن فرم ها ممکن است ویزا صادر نشود و هزینه های شما دو برابر شود . در صورتی که ویزا را از آژانس مسافرتی درخواست نمایید در حدود 30 دلار هزینه دارد که بصورت عادی صادر شود و در صورت درخواست ویزای فوری هزینه آن در حدود 58 دلار می باشد . 

هزینه پرواز باکو

در حال حاضر تنها از مبدا تهران به باکو پرواز دایر می باشد که یک پرواز متعلق به جمهوری آذربایجان با نام بوتا ایر که در گذشته با نام آزال ایر فعالیت می نمود که پرواز روزانه برنامه ای دارد قیمت بلیت آن امروزه در حدود 1.900.00 تومان میباشد . و سه روز پرواز در هفته توسط ایرلاین ماهان و دو روز در هفته توسط ایرلاین ایران ایر که حدود هزینه پرواز باکو 2 میلیون تومان می باشد . 
هزینه اقامت در باکو
اقامت در باکو بسته به انتخاب محل اقامت میتواند بسیار متفاوت باشد 
کمترین هزینه مربوط به هاستل است که برای اجاره یک تخت در اتاق مشترک با سایر مسافر ها از شبی 10 دلار شروع شده و هتل های سه ستاره قیمتی در حدود 35 دلار برای یک اتاق دوتخته و هتل های چهار ستاره باکو شروع قیمتی در حدود 50 دلار برای یک اتاق دو تخته با صبحانه دارند . اما هتل های پنج ستاره رنج قیمت وسیع تری دارند بطوریکه هزینه اقامت در آنها از شبی 80 دلار شروع شده و تا 350 دلار برای یک اتاق می رسد . و اما ااجاره آپارتمان  در باکو برای کسانی که می خواهند در خانواده های پر جمعیت سفر کنند و یا گروه دوستان بسیار مقرون به صرفه است . اجاره یک آپارتمان کوچک برای حد اقل چهار نفر در حدود شبی 60 دلار می باشد که نفری 15 دلار مساوی با همان هاستل است برای هر نفر ولی با استقلال و راحتی خیلی بیشتر از هاستل  و آپارتمان های باکو نیز کاملا مبله و دارای همه امکانات شست و شو و آشپری وحمام و اینترنت نیز هستند . جهت رزرو آپارتمان در باکو حتما باید با شرکت معتبر از قبل قرارداد ببندید چراکه بسیاری از افراد از این طریق سودجویی می نمایند و پس از ورود مسافر اعلام می کنند آپارتمان ( زیبا و خوش محلی که در عکس ها به شما نشان داده اند) دچار مشکل فنی شده و یک آپارتمان با شرایط معمولی به شما می دهند .و مسافر نیز از فرط خستگی و ناچاری مجبور به پذیرش آپارتمان می گردد . 
هزینه خورد و خوراک در باکو
در صورتی که در آپارتمان باکو اقامت دارید می توانید از سوپر مارکت های بسیار مجهز باکو  نظیر بیگ استور ، بازار استور ، وال مارت و... خرید نمایید که برخی از آنها 24 ساعته هستند . در صورتی که قصد تهیه غذای ارزان دارید فست فودهای بسیاری در باکو حضور دارند نظیر کی اف سی ، مک دونالد ، دونر کباب های ترکیه ای ، لاهماجون های ترکیه ای ، شاورما ، که در فودکورت های عظیم مراکز خرید نظیر گنجلیک مال ، پارک بولوار مال ، 28 مال ، نرگیز مال میتوانید این غذاها را تهیه نمایید . و در صورتی که قصد خرید غذای آذری و یا بین المللی دارید باکو بهشت شماست زیرا که سنت غذا خوردن در رستوران با موسیقی زنده بسیار معروف است و همچنین میتوانید سوشی ، غذاهای عربی ، ایتالیایی ، روسی ، آذری را در باکو به راحتی در اطراف تارگوی یا همان خیابان نظامی بیابید . قیمت غذاهای فست فودی از 2 الی 5 دلار است و قیمت غذاهای رستورانی از 6 دلار الی 30 دلار میباشد . 
هزینه حمل و نقل در باکو
در باکو هم با مترو و هم با اتوبوس می توانید به ارزانترین حالت سفر کنید که برای هر سفر در حدود پنجاه قپیک می باشد که هر صد قچیک یک منات و هر دلار آمریکا مساوی با 1.7 منات می باشد .
هزینه تاکسی های باکو
در باکو یک نوع تاکسی رسمی وجود دارد که به نام لندن تاکسی معروف است و دقیقا مشابه بلک کب های لندن است با تفاوت رنگ بادنجانی که برای حمل 5 نفر به همراه وسایل مناسب میباشند و امکان سوار کردن مسافر با ویلچر و کودک با کالسکه را نیز دارند. ورودی تاکسی 3 منات و باقی توسط دستگاه محاسبه میگردد که برای طی مسافتی در حدود پنج کیلومتر در شهر هزینه ای در حدود 6 منات محاسبه میگردد . نوع دوم تاکسی های شخصی هستند که بیشتر سالمندان و بازنشتگان با تاکسی های فوق در ورودی کوچه ها توفق مینمایند تا مسافر خود مراجعه نماید که هزینه آنها بستگی به انصاف و چانه زنی طرفین متغییر است ولی در شهر برای طی مسافت بین پنج تا ده کیلومتر بیش از 10 منات به آنها پرداخت نکنید . نوع سوم تاکسی های ستاره ای هستند که با گرفتن ستاره و چند عدد به یک اپراتور متصل می شوید و پس از اعلام مقصد و مبدا اپراتور هزینه را به شما اعلام میکند و در صورتی که اعلام نیاز کنید تاکسی ظرف مدت چند دقیقه در محل حاضر میشود و برای شما یک پیامک ارسال می شود که حاوی نام و شماره پلاک ماشین میباشد و شما میتوانید به راحتی سوار تاکسی شده و هزینه از قبل اعلام شده را پرداخت نمایید . 
نوع چهارم تاکسی های اینترنتی هستند که با نرم افزار اوبر و یا تاکسی فای میتوانید مبدا و مقصد را مشخص نمایید و پس ار کسب اطلاع از نرخ خودرو خود را درخواست نمایید که هزینه زیادی در بر نخواهد داشت و برای طی مسافتی 5تا 10 کیلومتر در حدود 4 منات خواهد بود . 
هزینه خرید در باکو
باکو دارای بیشترین برندهای خارجی در محدوده مرکزی شهر است و قیمت های آن ها از ترکیه بالاتر است ولی خیال شما راحت است که جنسی صد در صد اصل از نمایندگی اصلی می خرید . باکو چون کشوری صنعتی نیست بیشتر کالا ها از روسیه و اروپای شرقی و ایران وارد آن میشود که باعث بالا بودن قیمت اجناس میشود .
هزینه زندگی در باکو
هزینه اجاره یک آپارتمان بصورت ماهانه در باکو که مناسب برای 3-4 نفر باشد در حدود ماهی 500 الی 800 منات بسته به جای آن در شهر و قدیم و جدید بودن بنا دارد . 
هزینه تحصیل در باکو 
هزینه دانشگاه های باکو متغییر است ولی با رقمی در حدود 2 الی 5 هزار دلار در سال می توان در باکو به دانشگاه رفت . 
هزینه ثبت شرکت در باکو 
برای کار های حقوقی و ثبت شرکت و دریافت کد ووعن کاری و کد مالیاتی در حدود 2 الی 3 هزار منات باید هزینه نمایید تا وکیلی مجرب برای شما شرکت را به ثبت رساند . 
هزینه خرید ماشین در باکو 
ماشین های باکو بیشتر دست دوم های اروپایی هستند که از شرق اروپاو گرجستان وارد شده اند و مدل های بین سال 90 تا 2000 ارزانترین قیمت ها را دارند که شروع قیمتی در حدود 7هزار منات برای یک سدان دارند . و خودرو های ارزان باکو همان لادا های روسی هستند که شروع قیمتی از هزار منات دارند . 
در باکو علارقم آزاد بودن حجمی موتور سیکلت های خیلی طرفدار ندارند  و بیشتر بصورت فستیوالی و یا دکوری از موتورهای خود استفاده  میکنند . 
در صورتی که سوال های دیگری در خصوص هزینه هایی در باکو دارید میتوانید با ادمین سایت با آیدی تلگرام @BAKUSKY2  در ارتباط باشید . 


نظرات